Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/elektroterm/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4691
Historia Firmy ELEKTROTERM
Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/elektroterm/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5852

Historia

Naszą działalność zapoczątkował Adam Jeleniewski, który będąc etatowym pracownikiem Zakładów Maszyn Ceramicznych w Chodzieży, założył firmę w 1983 roku. Początkowo wraz z jednym współpracownikiem, zajmowali się głównie serwisem i remontami pieców oporowych –  w większości do wypału ceramiki. Był to okres dużego zapotrzebowania i ogólnej prosperity w przemyśle ceramicznym. Chodzież słynęła wówczas ze swoich państwowych zakładów porcelany i porcelitu, dlatego licznie powstawały małe prywatne przedsiębiorstwa produkujące podobny asortyment i to one były najczęstszymi klientami Elektrotermu. Działalność firmy obejmowała branżę elektryczną, czyli tzw. „serce pieca” – układy grzewcze oraz automatyka do ich sterowania. Projektowane przez Adama elementy grzejne i układy sterowniczo-siłowe trafiały również do nowych pieców budowanych w ramach rozwoju okolicznych małych zakładów ceramicznych.

W miarę upływu czasu firma zaczęła świadczyć usługi na coraz większym obszarze. Początkowo objęła swoją działalnością obszar Wielkopolski, Kujaw i Mazowsza aby w rezultacie trafiać w różne miejsca na terenie całego kraju. Od początku lat 90-tych Elektroterm zaczął produkować coraz więcej nowych pieców oporowych i szaf sterowniczych na indywidulne zamówienia klientów.

W 1996 roku właścicielem Elektroterm stał się syn założyciela – Marcin Jeleniewski, któremu Adam przekazał firmę, nadal czynnie uczestnicząc w jej działaniu. Przedsiębiorstwo rozwijało się dalej, korzystając z rozwoju technologii, wprowadzono wspomaganie komputerowe projektowania oraz zmodernizowano park maszynowy służący do wytwarzania elementów grzejnych.

W 2007 roku siedziba firmy została przeniesiona do nowej lokalizacji w Podaninie. W nowym budynku o większej powierzchni rozpoczęto spawanie konstrukcji stalowych  pieców, które wcześniej były wykonywane przez  podwykonawców. Wzrosła też liczba zatrudnionych osób. Wprowadzono również technologie umożliwiające obróbkę i spawanie stali nierdzewnej i żaroodpornej a także projektowanie 3D konstrukcji pieców oraz ich podzespołów.

W 2016 roku wyremontowano i przeorganizowano część produkcyjną oraz odnowiono park maszynowy i narzędziowy, przygotowując się tym samym do dalszej rozbudowy  przedsiębiorstwa.

Obecnie nadal rozwijamy dział spawalniczy i elektrotechniczny oraz pracujemy nad coraz lepszą organizacją naszej działalności, żeby sprostać coraz większym wymaganiom rynku i klientów.